Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 15.05.2017 10:11:27

2007

 

    Uplynulý rok byl pro nás úspěšný na pracovním bojišti tak i na výstavním. Nejprve jsme začaly s pracovním utrpením , Aischula složila dosti náročné zkoušky a nevedla si vůbec špatně, ba naopak   (ZVV-1, IPO-V, ZPU-2 = nejlepší obrana dne). Kromě toho jsme se též začaly připravovat na lovecký chod. Retrieverskou bonitaci OVVR, zdolala s plným počtem bodů a dále jsme vyzkoušely podzimní zkoušku, skvěle ovládla II.cenu. Tímto bych moc ráda chtěla poděkovat Věrce a Dušanovi ze Psí školy Mimi, udělali pro nás mnoho a nikdy nevím, jak jim to splatím . Je to báječná dvojka, která dělá svoji práci na výbornou. S loveckou prací jsme se obrátily na Marii Šustovou, která se věnuje cvičení a rovněž je majitelkou mnoha krásných retrieverů, především těch zlatých.

         

    Aischa se ukázala jako hvězda, nejenom že dokázala prohánět figuranta v rukávu, tak ji nebylo cizí vzít do mordy bažanta, kachnu či zajíce.Chtěla bych zde jenom poznamenat, i když LR je lovecký pes, nikdy bych jí nezakázala kousání. Pro ni je to hra, ve které se pořádně tzv. "vyblbne", nikdy tam nebyl náznak agresivity. Byla vždy ohromě šťastná, když se objevil figurant na „bitevním poli“. 

    Výstavy v tomto roce nás někdy dosti mile překvapily někdy posmutněly. Jednou jsme byly hubené poté zase tlusté, takže se v tom už nevyznám. Největší naše dva úspěchy jsme poznamenaly na MVP Brno – výborná 4 -, KV retrieverů – výborná 4 -. Příští rok se již budeme vystavovat ve třídě pracovní.  

     

    Neopustila nás i zábava, časté procházky a pár výletů jsme zvládly. Nechyběla ani dovča, tu jsme podnikly se Psí školou Mimi v Jeseníkách, naprostá idylka.  

        

         

   4.9. nám byla uznána mezinárodně chráněná CHS Tristana Bohemia. Aischule již také hledáme ženichy, jelikož bychom chtěli Aischenku nakrýt buď na jaře 08 nebo na podzim 08. Hledáme nějakého frajera, který je zdravý, není nám vůbec příbuzný, šikovný na práci a na výstavách si vede výborně. 

     

   Na závěr bych chtěla poděkovat mé druhé polovičce, která mi respektuje tento můj koníček a pomáhá mi s ním. Oba nesmírně Aischulu milujeme, je skvělé, že máme zrovna tuto praštěnou nenahraditelnou labradorku .

TOPlist