Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 15.05.2017 10:11:27

2008

  

    Když píšu tyto řádky, tak se mi chce raději vyběhnout ven, jelikož nás v nížinách překvapila bohatá sněhová nadílka (5.1.09), ale nic naplat. Těch nadílek jsme měly v předešlém roce spoustu, ale k tomu až později. 

    Náš rok začal národní výstavou v Olomouci, Aischa se poprvé vystavovala ve třídě pracovní a vyběhala si pěkné třetí místo se známkou velmi dobrá. Dále následovala mezinárodní výstava v Praze, kde se umístila na krásném čtvrtém místě se známkou výborná a též se známkou výborná jsme ukončily na jaře výstavní sezónu v Českých Budějovicích.

                                                       

    Začátkem jara se Aischa podrobila očnímu vyšetření na veterinární klinice Kolmá v Praze u pana doktora Jiřího Beránka s výsledkem negativní. Z čehož jsme měli velkou radost.

    Naší nejhezčí nadílkou v tomto roce byla štěňátka , která se nám narodila 2. 7. Aischa byla nakryta InterCH Excellent Royal Standard začátkem května, koncem května nám byla potvrzena březost a kupa štěstí se nám narodila začátkem prázdnin. Na svět přišli dva černí kluci, tři černé holky a jedna hnědá. Štěňata byla naprosto úžasná, dělala nám velkou radost ale i starost. Do nových domovů se rozprchla začátkem září, bylo to nelehké rozloučení.

   

    Druhou nadílkou je naše Airiska, kterou jsme si ponechali z našeho prvního chovu. Po narození byla nejmenší, nejméně vážila a mezi tou černou smečkou, tak trochu vyčnívala . Je to náš malý upír, který dokáže doma řádně uklidit.

                                       

    Po odchodech našich ratolestí jsme se chtěly vrátit do starých kolejí, ale já „panička“ to tak trochu zkomplikovala, neboť jsem se dala na studijní dráhu, která není zrovna nejlehčí. Samozřejmě to neznamená, že jsme se všeho chtěly zbavit. Díky naší cvičitelce Máje, jsme se mohly zúčastnit cvičení a nechyběly jsme ani na Mikulášské show. S naší kamarádkou Reginou a s jejími choďandami Cairou a Agilou jsme podnikly několik výletů, které se nám vždy vydařily. Vybíraly jsme si takové cíle, aby neuškodily naší nejmladší Airis.

     

    Aischa po štěňatech vypadá již pěkně a Airis nám roste do krásy, což potvrdila svoji výstavní premiérou na mezinárodní výstavě v Praze, kde se umístila ve třídě štěňat na prvním místě se známkou velmi nadějná.

   Aischenka s Airiskou jsou sehraná dvojka, která nám dělá radost a život bez nich si nedokážeme představit.

                                                  

TOPlist