Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 15.05.2017 10:11:27

2009

     Konečně jsem se dokopala k shrnutí předchozího roku. Je neskutečné, jak ten čas letí. To víte, není to vskutku jednoduché přes pravidelné chození do školy, učení a zkoušky se věnovat holkám ale i tak jsme v předešlém roce byly obzvlášť aktivní a věřím, že nám to vydrží na dlouhá společná léta. Výlety, zkoušky a hony to byla naše hlavní činorodost.

     Podnikly jsme několik krásných výletů, někdy i s kamarádky Cairou, Agilkou a Reginou z chovatelské stanice Small Wheel. Nejbludnější výlet byl za kamennými krásami Kokořínska, kde jsme výšlap započaly z vísky na kamenné krásy přes Kamennou růži. Kamenná růže se nekonala, skončily jsme někde na polích, zmatené a vyčerpané. Kamenná růže totiž není značená a doporučuje se navštívit v zimním období. Díky turistické mapě, jsme se rychle zorientovaly a pokračovaly dále, zkrátka pravé dobrodružství. Nejzajímavější výlet byl beze sporu na horu Boreč. Přírodní pozoruhodnosti a záhady nás velice nadchly. Nejvíce jsme navštívily chráněné krajinné oblasti České středohoří a Kokořínsko, je zde spousta možností něco poznat, vidět a hlavně je tu klid a „bezlidnost.“ 

                                     

     Od konce jara do začátku podzimu jsme byly pilné jako včeličky, Aischula zvládla několik mysliveckých zkoušek včetně té všestranné a stala se i čekatelkou šampióna práce. Ano, tahle fena, která má i sportovní zkoušky jako typu ZPU-2 či ZVV1. Nejvíce si to při mysliveckých klubových zkouškách kazila při disciplíně marking, což mne velice mrzí. Airiska si též zkusila čuchnout ke zkouškám a svoji první podzimní zkoušku zvládla s přehledem ve druhé ceně.

                      

     Díky mysliveckému sdružení Olovnice/Neuměřice jsme se jako hosté zúčastnily několika honů, moc děkujeme. Aischa pracovala s přehledem a Airis okoukávala. Dokonce jsme se účastnily prestižního honu na drobnou na zámku Konopiště, Lesní závod Konopiště. Dalo mi to práci, sehnat to zlaté telefonní číslo. Aischa byla celá vyjukaná, takovou dohledávku si opravdu nikdy vyzkoušet nemohla a Airis byla celá nadšená, že si konečně můžu chytnout slepičku.

                                                                  

     Neopomněli jsme ani na zdraví. Airis se podrobila na veterinární klinice Vltava rentgenovému vyšetření s výsledkem DKK 0/0, DKL 0/0 a pravidelné oftalmologické vyšetření u pana Beránka proběhlo též negativní. Zaujala nás i nejnovější diskuze u labradorských retrievrů a to o EIC neboli syndromu výcvikového kolapsu. Neváhala jsem a dané vyšetření jsem nechala holkám udělat, s výsledkem Aischa N/N, Airis N/E. Setkala jsem se s názorem, že se jedná pouze o marketingový tah, moje mínění je opačné. V některých státech Evropy je EIC požadavkem do chovu, v případě že chci odchovávat zdravá štěňátka, za marketingový tah to skutečně nepovažuji.

     Aischenku chystáme ještě jednou nakrýt, našim vysněním psem se stal Mallorn´s Roque´s Gallery,...pššt vždyť už je máme.

     Závěrem chci poděkovat všem těm, kteří nám fandí, děkujeme.

     Pac a haf Tristaňáci, Dolní Beřkovice 13. dubna 2010

                                                                                 

TOPlist