Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 15.05.2017 10:11:27

Naše Airis

Airis Tristana Bohemia "U"

CZ Šampión práce

    

Airis / 24. 9. 2013

         

   SVOD      EIC            DKK           DKL        PRA/CAT  PRA-USA, certif. PRA, ŠAM. PRÁCE

 Rodokmen

Otec:               Intch Excellent Royal Standard (viz sekce "štěňátka - odchov vrh A)

                     

Matka:           Aischa Lucky Honey (viz Naše Aischa)

                        

Průkaz původu:

       

        Airisku jsme si ponechali z našeho prvního vrhu, byla z vrhu taková malá, nejméně vážila a tak trochu mezi tou černou barvou vyčnívala. Doma ji říkáme Airis, Airisku, Iris, Irisku, bobíku a když zlobí je Irina či Airina. Od Aischy se liší a to je dobře, mít dva stejné labradory doma, to by nebylo záživné. Aischu má velice ráda a kam se hne Aischa, tam se hne i Airis.

        Jaká je vlastně Airis? Airiska je živé zvíře, takže veškeré pohybové činnosti jí baví. Nejvíce má ráda "honěnou" s Aischou, Aischa jí pronásleduje a Airis jí zdrhá, je celá nadšená. Pravidelně všichni chodíme na procházky či podnikáme výlety. S Airiskou též pravidelně cvičím a vede si dobře, je klidná a vyrovnaná a aportování jí baví. S vodou trochu ze začátku válčila, pobíhávala pouze u břehu a do hloubky nešla. Nechali jsme jí čas, a jak se říká, trpělivost přináší růže, tak se vše podařilo. Do vody "střílí" šipky a aportování jí nedělá žádný problém.

        S Airiskou už vím, kam mám šlápnout a čemu se vyhnout, má vyšlapanou cestu od Aischenky. Jakmile máme možnost, zúčastňujeme se honů, i s Aischou. Velké dík patří mysliveckému spolku Neuměřice, o kterých máme pozvánky na hony - drobná, liška či hon na černou. Díky lesnímu závodu Konopiště se můžeme zúčastnit honu na drobnou. Holky beru pokaždé zvlášť, Airiska zde bravurně dokázala, že umí pracovat i bez doprovodu maminky a nejraději mi přináší "křídláky".

    Pac a haf Airis alias Tristaňáci

 

      

   

Zdroj KCHLS, od leva II. Střed.derby KPZ CACT, III. Střed.derby KSZVP CACT a KPZ res. CACT, Derby ČR–Vítěz CACIT,CACT,MVZPR III.c. nej. voda

TOPlist