Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 15.05.2017 10:11:27

Naše Aischa

     Aischa Lucky Honey "U"

Labrador retriever fena roku 2009

Čekatelka CZ šampióna práce

Vítěz třídy pracovní, veteránů

    

Aischa / 24. 9. 2013

             

       EIC            DKK        PRA/CAT  PRA-USA certif.   PRA      

Průkaz původu psa

    

 

 

 

    Tahle „ naše opice“ je náš milý společník, doma ji říkáme Aischa, Ajis, Aischula, Aischenka, prdelka Danušky, sluníčko, piškvorek, šudla  a když zlobí tak je Ajena či Aischena. Pro tuhle správňáckou labradorku jsme si jeli až do Orlických hor. Bylo to velice roztomilé nevinné štěně, snad jako každé. Od té doby co s  námi pobývá, se náš život opět rozveselil. Dává nám do života spoustu legrace a pobavení. Někdy naprosto měníme názory či jednání. Náš taťka říkával, že pes do postele zásadně nepatří…a teď?

    Jaká je vlastně Aischa? Aischula je přátelská, hravá, zábavná, živá, pracovitá a věrná. Je obrovským milovníkem vody a aportování. Má také vynikající čich, tudíž je to dobrá „ stopařka“ . Zbožňuje pohyb, proto chodíme pravidelně na procházky a podnikáme společné výlety. Jakmile ji řeknu „ kde máš vodítko“ , začne dělat ty svoje vrtule a pak si dojde sama pro vodítko. Mezi tuhle srandu patří i výcvik a hony. S obrovským nadšením ráda dohledává a přináší drobnou zvěř, na procházkách jí neujde žádná mez, kterou musí řádně proslídit.  Švanda s  ní je zaručená. Na druhou stranu, po téhle vší legraci je potřeba si odpočinout a když Aischa zalehne do pelechu, slyšíme už jenom její chrápání.

    Aischa je moje první fenka, s  kterou se věnuji kynologii, tedy každý náš krok, zážitek na cvičáku, na výstavě, na zkouškách či na honech byl naším prvním. Nikdy bych nevěřila, že je to strašně moc fajn. Mé velké díky patří vynikajícím cvičitelům Věrce a Dušanovi ze  Psí školy Mimi, od kterých jsem se toho dost naučila. Nyní se věnujeme myslivecké kynologii s kterou nám pomohla Mája Šustová z Neuměřic. Nesmím zapomenout na CHS Lucky Honey, odkud Aischa pochází, máme od nich mnoho výborných labradořích rad a na začátcích či prvním vrhu štěňátek nám velice pomohli. 

       Pac a haf Aischa alias Tristaňáci 

        

    

  

Zdroj KCHLS, nalevo I. Severočeské derby KPZ I. c. CACT, napravo I. Západočeské derby KPZ I. cena res. CACT

TOPlist