Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 15.05.2017 10:11:27

O nás

O nás  

     …když se ohlédnu zpátky, chce se mi naprosto smát…je to až neuvěřitelně krásné, kam jsme se až dostali, co jsme zažili, co nás potkalo a kam nás budoucnost nasměruje. Jedno ale vím určitě, chci žít se psy, jsou nesdílnou součástkou mého života.

     Když bych to tak nějak vzala od začátku, po absolvování střední školy jsem se rozhodla, že do práce opravdu nastoupit nechci a že svět nám je otevřený, který se musí vidět, jak říká japonské přísloví “jednou sám vidět je lepší, než stokrát slyšet“. Bylo to i těžké období, jelikož dva měsíce před mým odjezdem do ciziny mi umřela moje fenka německého ovčáka Benka. Budu upřímná, byla jsem ráda, že umřela před mým odjezdem, rozloučily jsme se spolu. Jako au-pair jsem měla tu možnost podívat se do Velké Británie a Spojených Států Amerických. Zažila jsem radost, zábavu, dobrodružství ale i smutek a trápení, život vskutku není jednoduchý. Koncem pobytu v U.S.A. jsem přemýšlela o tom, že až se vrátím, pořídím si fenku labradorského retrievra, jelikož v Anglii jsem se do tohoto plemena zamilovala. A tady to vše začalo.

                                      

     Pro naší první černou fenku labradorského retrievra Aischu Lucky Honey jsme si jeli do chovatelské stanice Lucky Honey, která je usazena ve velice krásném prostředí Orlických hor. Když mi jí tenkrát paní chovatelka Lucie dala do rukou a řekla „tak tady jí máte, je vaše“, byla tak malinká, chundelatá a voněla tím nejkrásnějším pachem, štěněčím. Každý její krok, nový zážitek či příhoda byla pro nás naprostá světová bomba, no prostě a jednoduše, byli jsme z ní všichni paf. S výcvikem jsme začaly kolem jejího půl roku a říkala jsem si, že základní výcvik postačí. Emm, Aischa složila několik zkoušek sportovního typu na zelené louce psí školy Mimi. Na cvičáku milovala stopy, z poslušnosti jenom ty akční disciplíny jako kladinu, áčko, metrovku a třešničku na dortu – obrany. Někdo se možná zhrozí z pomyšlení, myslivecké plemeno a obrany, ale upřímně, znám pár retrievrů, kteří cvičí jak obrany, tak i myslivost a nedělá jim to žádný problém. Někdo je prostě trochu více akčnější a živější a potřebuje se řádně vyřádit…a nebo jim to asi dělá radost, ale tohle vidí opravdu málo lidí. Naše Aischa byla vždy ohromně nadšená když se figurant objevil na bitevním poli. Od podzimu 2007 jsme se začaly věnovat myslivecké kynologii, Aischa nejvíce miluje… no je těžké říci kterou disciplínu, neboť má ráda všechny. Nejvíce v naší minulé (09) „lovecké sezóně“ byla pochvalována za slídění s dohledávkou a vlečky. Velice si vážím slov pana Kašpara, který ji při závěrečném vyhlášení na mezinárodních všestranných zkoušek v Třeboni (září 09), určil za velice temperamentní a radostnou fenku, která pracuje s velkým nadšením. Aischa má tedy za sebou několik mysliveckých zkoušek včetně té všestranné a stala se též čekatelkou šampióna práce.

     Z našeho prvního vrhu jsme si ponechali hnědou fenku Airisku. Je neskutečně praštěná, což ji činí tou správnou labradorkou. Airis je zatím náš „Benjamínek“, který má toho dost před sebou.

                                            

     Snad pro tu velkou lásku ke psu, jsme se dostali až k uchovnění Aischy a založení chovatelské stanice. Naší chovatelskou stanici jsme pojmenovali Tristana Bohemia a byla nám uznána 4. září 2007, první vrh se nám narodil 2. srpna 2008. Preferujeme rodinný odchov a rádi bychom odchovávali štěňátka odpovídajícímu standardu (povaha, exteriér) a vše co k tomu patří – zdraví, nulovou příbuznost a zachování černo-čokoládové linie. Všechna naše štěňátka při odběru jsou tetována, očkována, odčervena, mají vystavený průkaz původu psa a mezinárodní očkovací průkaz Pet Passport. Patříme mezi ty chovatelé, kteří dávají přednost i nepovinným vyšetřením, naše holky jsou testovány na EIC, PRA/CAT a prcd, Airiska má nadto DKL. U nás nikdy nenajdete početné množství psů, jelikož vždycky budeme tou malou chovatelskou stanicí, která se chce dostatečně svým psům věnovat… nikdy neříkej nikdy.

                                          

     Jsme členy Klubu chovatelů loveckých slídičů KCHLS (od 16. února 2006) a Retriever klubu CZ (od léta 2009). Klubu chovatelů loveckých slídičů jsme věrnější, pod štítem KCHLS jsme složily několik zkoušek, vystavovali na klubových výstavách, máme hlášené vrhy či uchovňujeme.

     Mám velice ráda přírodu, je mi nesmírně blízká. Součástí této divočiny jsou i holky, tudíž podnikáme různé výlety, chodíme pravidelně na procházky a když je v létě pěkné počasí, nikde jinde než u vody nás nenajdete.

               

     Aischa s Airis jsou mým odrazem a jsou to, co miluji.

     Pac a haf Danuš a holky alias Tristaňáci, Dolní Beřkovice 9. dubna 2010    

                                                                        

TOPlist